szczoteczka elektryczna

Zalety i wady elektrycznej szczoteczki do zębów

Szczoteczka elektryczna może być używana przez praktycznie każdego z nas i posiada cały szereg zalet. Przede wszystkim, czas szczotkowania jest tutaj krótszy niż w przypadku szczoteczek tradycyjnych i tego typu szczoteczka jest w stanie wykonać w ciągu minuty znacznie większą liczbę ruchów niż ludzka ręka, a co za tym idzie – o wiele dokładniej czyści ona zęby.

Czas pod kontrolą

Szczoteczki elektryczne są również w stanie niezwykle dokładnie usunąć płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych oraz kieszonek dziąsłowych. Masują one także dziąsła wpływając korzystnie na przyzębie. Niektóre modele szczoteczek wyposażone są w zegar, który pozwala na precyzyjne określenie czasu czyszczenia zębów, co odgrywa szczególnie dużą rolę w przypadku najmłodszych użytkowników.

Część szczoteczek elektrycznych posiada także specjalny uchwyt umożliwiający powieszenie ich na ścianie. Za sprawą wymiennych końcówek, tego typu szczoteczek używać może cała rodzina. Bardzo ważną rolę w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych odgrywa także fakt, że szczoteczki elektryczne są bardzo łatwe w obsłudze i nie wymagają od użytkowników zręczności manualnej.

Podrażnienia dziąseł

Trudno jednoznacznie wskazać mi jakieś wady tego urządzenia. Może fakt, że jest ono zależne od prądu i w miejscach go pozbawionych staje się bezużyteczna? Za wadę uznać można także możliwość podrażnienia dziąseł czy zniszczenia płytki nazębnej w przypadku nieumiejętnego jej używania.

Jest to także sprzęt dosyć drogi, zwłaszcza szczoteczki soniczne działające na zasadzie drgań z wykorzystaniem fal dźwiękowych.

Szukasz jakościowych detergentów do prania? Wejdź do na stronę https://sklep.jelp.pl i wybierz potrzebny produkt.

Zalety i wady elektrycznej szczoteczki do zębów
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something