Mikrowieża wyposażona w systemem Bass Reflex

Wieża czy miniwieża – który sprzęt wybrać?

Jak w większości przypadków, tak również odpowiedź na to pytanie brzmi „to zależy”. Od czego zależy? Oczywiście od bardzo wielu czynników. Osoby stawiające jakość dźwięku ponad wszystko z pewnością nawet nie będą brały miniwieży pod uwagę, jednak warto zauważyć, że istnieje kilka sytuacji oraz czynników zewnętrznych, które sprawiają, że miniwieża sprawdza się o wiele lepiej, niż tradycyjny zestaw.

    1. Zalety miniwieży

Rzeczą, której dużo osób znających się na muzyce zarzuca miniwieży, jest gorsza jakość dźwięku, niż w przypadku wieży klasycznej. Oczywiście – Miniwieża, jak sama nazwa wskazuje, jest o wiele mniejsza od tradycyjnego sprzętu, więc siłą rzeczy ani moc, ani basy nie będą dorównywać opcji pełnowymiarowej. Jednak czasami niewielkie gabaryty miniwieży są czynnikiem decydującym, kiedy szukamy sprzętu grającego. Dodatkowym atutem miniwieży jest ilość opcji, jakie mamy do wyboru jako konsument i to nie tylko tych związanych z parametrami urządzeniami. Na rynku znajdziemy miniwieże nowoczesne, idealne do minimalistycznych wnętrz, miniwieże tradycyjne, oprawione w drewno, a nawet miniwieże z gramofonem, na których, oprócz utworów w bardziej współczesnych formatach, będziemy mogli bez przeszkód słuchać ukochanych płyt winylowych! Drugą zaletą miniwieży jest stosunkowo niewysoka cena takiego urządzenia, dzięki której za przystępną kwotę możemy nabyć urządzenie naprawdę dobrej jakości, które posłuży nam przez długie lata! Oprócz tego miniwieże mają wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że korzystanie z nich jest nie tylko przyjemne, ale również ułatwia życie.

Wieża od mikrowieży różni się wielkością

    1. Kiedy warto zdecydować się na miniwieżę

Kiedy warto wybrać mniejszy sprzęt? W jakich okolicznościach miniwieża sprawdzi się lepiej od pełnowymiarowej wieży? Przede wszystkim w sytuacji, kiedy urządzenie będzie stało w małym pomieszczeniu. Wyobraźmy sobie pokój nastolatka lub „przytulną kawalerkę z salonokuchnią” – w takich okolicznościach duży sprzęt po prostu się nie sprawdzi. I nie chodzi nawet o to, że będzie zajmował cenne centymetry kwadratowe pomieszczenia. W małym wnętrzu nie mamy szans wykorzystać całego potencjału wielkogabarytowej wieży! Dźwięk będzie odbijał się od ścian sprawiając, że zamiast upragnionych czystych brzmień dostaniemy ból głowy, a w przypadku nowoczesnego budownictwa prawdopodobnie również ściany do remontu. Na miniwieżę warto zdecydować się również wtedy, kiedy nie możemy zainwestować większej kwoty w sprzęt grający. Dobrej jakości wieże sprawdzonej marki sporo kosztują, przy czym na tego rodzaju sprzęcie naprawdę lepiej nie oszczędzać, bo może się okazać, że nie tylko dźwięk, ale również jakość samego urządzenia będą dalekie od doskonałości. W takim przypadku zdecydowanie lepiej zainwestować podobną kwotę w miniwieżę, która z pewnością nie zawiedzie naszych oczekiwań. Tym bardziej, że przy współczesnych technologiach taka miniwieża może niewiele lub wcale odbiegać parametrami od wież normalnej wielkości! Nie wspominając już o tym, że mniejszy sprzęt pobiera mniej energii, więc jest o wiele bardziej ekonomiczny w użyciu.

Jak widać na pytanie „wieża czy miniwieża?” trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, przed zakupem warto jednak zadać sobie kilka pytań związanych ze środkami, jakimi dysponujemy, naszym gustem muzycznych oraz warunkami lokalowymi. Więcej informacji na temat samych wież oraz miniwież, które mogą okazać się pomocne w podjęciu decyzji, znajdziecie na stronie producenta philips.pl.

Wieża czy miniwieża – który sprzęt wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something