Soundbary charakteryzują się nowoczesnym, minimalistycznym wyglądem.

Soundbar – godny zastępca zestawu kina domowego

Z czym kojarzy się nam kino? Prawdopodobnie większość z nas w pierwszej chwili myśli o ogromnym, kinowym ekranie – i dlatego też bardzo często, projektując własne kino domowe, całkowicie skupiamy się na wielkim, płaskim telewizorze, który w miarę wiernie naśladuje ten, który znamy z kina. Niestety, często jesteśmy rozczarowani efektami. Dlaczego? Ponieważ nie pomyśleliśmy o tym, że na magię kina, oprócz obrazu, składa się również otaczający nas ze wszystkich stron, doskonałej jakości dźwięk, który sprawia, że możemy poczuć się jak towarzysze filmowych bohaterów.

Na szczęście zadbanie o jakość dźwięku w domowym zaciszu wcale nie jest takie trudne! Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup zestawu kina domowego. Takie rozwiązanie ma jednak dwie wady – po pierwsze, komplet wysokiej jakości głośników jest drogi. Po drugie, nie każdy ma salon, który pozwala na zamontowanie ośmiu lub więcej elementów takiego zestawu. Na szczęście producenci zadbali o rozwiązanie tej kłopotliwej sytuacji i stworzyli kompaktowe oraz funkcjonalne soundbary, które doskonale radzą sobie z tworzeniem kinowej atmosfery w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. A ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat te oryginalne głośniki zyskały sobie wielu oddanych wielbicieli, na rynku coraz częściej można spotkać soundbary wysokiej jakości w przystępnych cenach.

    1. Na jakie firmy warto zwrócić uwagę?

Jedną z interesujących propozycji jest Soundbar Denon DHT-110. Na samym początku uwagę zwraca przemyślany projekt urządzenia. Soundbar jest smukły i nowoczesny, w pięknym czarnym kolorze. Oprócz tego z urządzeniem można łączyć się przy użyciu technologii Bluetooth, cieszy również dwudrożny system głośnikowy oraz wysoka nośność produktu – Denon może utrzymać telewizory, których masa wynosi nawet 27 kilogramów! Za jakość dźwięku odpowiada między innymi funkcja Dynamic Bass, która wspomaga niższe rejestry, tak często zaniedbywane przy produkcji mniejszych głośników. Poza tym Denon jest prosty w montażu i dziecinnie łatwy w obsłudze.

Drugim godnym polecenia produktem jest soundbar Samsung HW-K550/EN. Przede wszystkim, dzięki sześciu głośnikom wbudowanym w soundbar, urządzenie zapewnia doskonałej jakości dźwięk, w tym wyjątkową wyrazistość dialogów. Podobnie jak produkt Denona, tak również Samsung posiada wmontowany nadajnik Bluetooth, który umożliwia bezprzewodowe łączenie się głośnika z niemal wszystkimi urządzeniami mobilnymi. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu funkcji Surround Sound Expansion, twórcom głośnika udało się uzyskać czyste soprany oraz głębokie basy, a funkcja TV Sound Connect umożliwia stworzenie domowego centrum rozrywki. Warto jednak wspomnieć o tym, że funkcja ta jest dostępna jedynie w niektórych telewizorach tego producenta.

    1. Soundbar idealny

Ostatnim prezentowanym przez nas produktem jest Soundbar Fidelio SkyQuake marki Philips. Pierwszą rzeczą, która robi piorunujące wrażenie w przypadku tego urządzenia, jest zestaw aż osiemnastu głośników, które zapewniają dźwięk w standardzie Dolby Surround! Jak możemy przeczytać na stronie producenta: „Obsługa dźwięku wielokanałowego 5.1.2 zapewnia prawdziwie przestrzenne, kinowe brzmienie”. Oprócz tego Philips pokusił się o dodanie do swojego Soundbara technologii Dolby Atmos, która jeszcze lepiej pozwala oddać głębię wszystkich filmowych dźwięków – od cichych szeptów, aż po spektakularny pościg z wybuchami. Do tego dochodzą smukła i elegancka konstrukcja całego zestawu oraz, oczywiście, możliwość bezprzewodowego łączenia się z urządzeniem.

Wszystkie urządzenia przedstawione w powyższym zestawieniu zasługują na uwagę i zainteresowanie. Jeżeli jednak szukamy czegoś, co całkowicie zrekompensuje nam brak pełnego zestawu kina domowego, najlepiej wybrać Soundbar Fidelio. Dzięki zastosowaniu licznych dodatkowych funkcjonalności głośnik Philipsa stanowi idealne uzupełnienie naszej domowej świątyni dedykowanej ósmej muzie. Więcej informacji na temat tego urządzenia znajdziecie na stronie producenta philips.pl.

Kino domowe

Oceń wpis

Say Something