Kompletowanie wypraki dla dziecka to bardzo ważna sprawa

Jak skompletować wyprawkę dla dziecka?

Koniec II i początek III trymestru to czas, w którym należy powoli myśleć o porodzie. Choć czasu jest dużo, warto już wtedy zacząć kompletować wyprawkę dla dziecka. Nigdy nie wiadomo, jakie niespodzianki los nam szykuje. Aby móc spać spokojnie i nie bać się, że o czymś zapomnimy, dobrze wcześniej zaopatrzyć asię w najważniejsze rzeczy. Jakie?

Jak się okazuje, skompletowanie wyprawki wcale nie jest taką prostą sprawą, jakby się mogło wydawać. Co jest najważniejsze i niezbędne, a z czego można zrezygnować? Aby nie dać się ponieść zakupowemu szaleństwu, dobrze jest zrobić listę niezbędnych rzeczy. Dzięki temu nic nam nie umknie. Co powinno znaleźć się na takiej liście?

Zanim zaczniemy kupować różne rzeczy, warto wcześniej zrobić małe rozeznanie i podpytać inne mamy, jakie akcesoria najbardziej nam się przydadzą od razu, a z jakimi możemy chwilę poczekać. Bo wyprawka dla noworodka to zarówno rzeczy niezbędne dla dziecka, ale także dla mamy. 

Absolutny niezbędnik wyprawkowy

Na naszej liście na pewno nie powinno zabraknąć takich rzeczy jak:

  1. Butelka do karmienia – do wyboru mamy butelki szklane, z poliwęglanu, polipropylenu, silikonowe, o różnym kształcie i wielkości. Warto poczytać więcej na ten temat i wybrać najlepszy model.
  2. Smoczki – smoczki dobiera się do wieku dziecka. Na początek najlepiej jest kupić Odpowiedni smoczek to podstawamodel przeznaczony dla dzieci od 0 do 3 miesięcy. Dzieci bywają wybredne, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w co najmniej dwa smoczki, na wypadek, gdyby jeden z nich nie przypadł maluchowi do gustu. Ważny jest kształt samego smoczka, ale również i tarczy. Nie bez znaczenia pozostaje również to, z jakiego materiału są one zrobione. Na rynku dostępne są również specjalne smoczki uspokajające oraz te na kolki. Jak widać, wybór jest naprawdę duży. Więcej informacji można znaleźć na stronie:  http://www.philips.pl/c-m-mo/smoczki.
  3. Wózek – to podstawa. Na rynku znajdziemy bardzo dużo modeli w różnych cenach. Prawda jest taka, że powinniśmy dostosować go do naszych potrzeb. Nie ma co przepłacać, ale cena nie może też być wyznacznikiem. Takie oszczędności są złudne. Kupując wózek, warto również wziąć pod uwagę rodzaj kół.
  4. Elektroniczna niania – może nie jest to niezbędne urządzenie, ale naprawdę się przydaje, nawet w małych mieszkaniach. Taki zakup ułatwia życie każdemu rodzicowi. Warto o tym pomyśleć.
  5. Kosmetyki – bardzo ważny punkt na naszej liście. Powinny być dobrane odpowiednio do wieku dziecka. Absolutna podstawa to: chusteczki nawilżające (wybawienie każdego rodzica), oliwka do ciała, krem do pupy, krem do ciała, waciki, puder. Nie zapomnijmy również o odpowiednich detergentach do prania ubranek.  W sklepach znajdziemy proszki, płyny do płukania czy mleczka, których skład jest delikatniejszy od tradycyjnych środków.
  6. Ubranka – kupowanie ubranek dla małych dzieci to chyba jedna z najprzyjemniejszych rzeczy. Pamiętajmy jednak o tym, że w pierwszych tygodniach życia nasze maleństwo bardzo szybko rośnie, dlatego nie kupujmy ich zbyt wielu. Poza tym zawsze dużo ubranek dostaje się od rodziny i przyjaciół lub w „spadku” po innych dzieciach.  Do wyprawki wybierzmy tylko te najpotrzebniejsze. Na pewno przydadzą nam się klasyczne body – ich nigdy zbyt wiele.  Do szpitala weźmy kilka sztuk, najlepiej w różnych rozmiarach. Ponadto do torby zapakujmy również kaftaniki, koszulki, śpioszki, czapeczki, rękawiczki, skarpeteczki i śliniaczki.

Lista rzeczy „na później”

W sklepach znajdziemy bardzo wiele gadżetów, które na pewno upraszczają życie, ale nie wszystkie z nich musimy kupować od razu.  Oto kilka przykładów:

  1. Laktator – jest to urządzenie niezwykle przydatne mamom karmiącym. Nawet jeśli planujemy karmić piersią, nie jest powiedziane, że tak się stanie. Niestety często zdarza się tak, że dziecko po prostu nie chce jeść z piersi lub mamy mało pokarmu. Z tego powodu z zakupem laktatora warto wstrzymać się do porodu.
  2. Sterylizator do butelek – świetna sprawa, ale nie jest to rzecz niezbędna. Można sobie poradzić bez tego. Czasem lepiej jest dołożyć do wózka, aniżeli kupować każdy gadżet.
  3. Pojemnik na pieluchy.

Narodziny dziecka wiążą się również z licznymi obowiązkami formalnymi. Warto wcześniej zrobić taką listę, aby wiedzieć, gdzie i w jakim terminie należy się udać.

Jak skompletować wyprawkę dla dziecka?
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something