sen niemowlaka, sen noworodka

Sen niemowlaka. Sposoby na przespaną noc

Pojawienie się na świecie dziecka jest z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Malutki człowieczek jest często oczkiem w głowie szczęśliwych rodziców. Jednak pierwsze chwile spędzone w domu z nowym członkiem rodziny nigdy nie są idealnie spokojne, bo sen niemowlaka bywa różny.

Ile śpi noworodek?

Jest to nowa sytuacja dla wszystkich. Rodzice muszą nauczyć się swojego dziecka, a dziecko przystosować się do nowych warunków, w których się znajduje. Częstym powodem zmartwień jest sen niemowlaka, którego rytm odbiega od rytmu dobowego osób dorosłych. Zwykle jest to dość trudny okres dla młodych rodziców.

Ile śpi noworodek? Wiadomo, że dzieci bywają różne. Jedne od początku śpią jak aniołki, a inne sprawiają, że ich opiekunowie mają za sobą wiele nieprzespanych nocy. Pewne jest, że noworodki śpią bardzo dużo – mniej więcej około 16 godzin na dobę. Nie ma dla nich znaczenia czy jest to dzień czy noc. Tak malutkie dziecko potrzebuje dużo snu, by prawidłowo się rozwijać.

Niespokojny sen niemowlaka

Niespokojny sen noworodka niejednokrotnie jest powodem zmartwień czy frustracji świeżo upieczonych rodziców. Nie można się temu dziwić, bo jest to bardzo istotna kwestia w życiu maleństwa. Dodatkowo niespokojny sen malucha niekorzystnie wpływa na kondycje rodziców. Ważne jest codzienne obserwowanie swojego dziecka, by wykluczyć możliwość ewentualnych chorób czy schorzeń, które mogą objawiać się niepokojem. Jeśli jednak mamy pewność, że nie jest to nic poważnego to co możemy zrobić by pomóc sobie i dziecku w uregulowaniu czasu snu?

sen niemowlaka, sen noworodka

Dzisiejszy rynek ma do zaoferowania szeroką gamę urządzeń, które pomagają niemowlęciu spokojnie zasnąć i wspierają rodziców w tym trudnym czasie. Jeśli Twój maluch ma taki problem, warto rozejrzeć się za produktami, które mogłyby przypasować Twojemu dziecku. Ich duży wybór podyktowany jest tym, że jak wiadomo dzieciaki są różne i różne rzeczy będą na nie działać. Ważne by nie poddawać się i znaleźć to co pomoże właśnie Twojemu szkrabowi.

Karuzela z pozytywką

Jednym z bardziej klasycznych gadżetów, które mogą pomóc jest karuzela. Jest to jeden z bardziej uniwersalnych produktów, ponieważ prócz funkcji ułatwiającej zasypianie po przez kojący dźwięk pozytywki. Może pełnić rolę zabawki, gdyż elementy przywieszone do karuzeli zainteresują naszego bobasa i pomogą w rozwijaniu jego różnych umiejętności taki jak np. koordynacja wzrokowa. Przede wszystkim to urządzenie wyciszy i pomoże w uśpieniu malucha. Dzięki temu sen niemowlaka będzie dużo spokojniejszy.

Jeśli karuzela nie zdała egzaminu można sięgnąć po lampkę z pozytywką. Prócz melodii, która uspokaja, bardzo fajne jest to, że światło, które emitują tego typu lampki sprawi, że pokój dziecka będzie jeszcze bardziej przytulny, a dziecko nie będzie budziło się w całkowitych ciemnościach.

Lampka z przytulanką

Innowacyjnym rozwiązaniem będzie również projektor przytulanka, który prócz funkcji podobnych do lampki będzie idealną przytulanką dla najmłodszych, co tylko uatrakcyjni ten sposób na spokojny sen noworodka. Dziecko dzięki przytulaniu miękkiej maskotki zyska dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

Jeszcze jedną z form ułatwiających zasypianie malucha są elektroniczne nianie. Niektóre modele mają taką opcję, że można powiedzieć parę słów do dziecka. Dźwięk znajomego głosu może rewelacyjnie zadziałać i uspokoić gwarantując spokojnie przespaną noc. Mamy do dyspozycji wiele artykułów, które mogą pomóc naszym pociechom spokojnie przespać noc. Każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Szeroki wybór produktów do sypialni dziecka dostępny jest w sklepie internetowym dzidziszop.pl.

Sen niemowlaka. Sposoby na przespaną noc
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something