Z nowymi soundbarami możesz cieszyć się idealnym dźwiękiem w zaciszu czterech ścian!

Sala kinowa w Twoim salonie

Pomimo coraz większej popularności komputerów i laptopów oraz ciągle powtarzającym się deklaracjom z rodzaju: „Ja tego nie oglądam”, telewizor to wciąż niemal obowiązkowy element wyposażenia salonu. Nic dziwnego, ponieważ współczesne telewizory nie są już ograniczone do odtwarzania tylko tego, co zdecydują się zaserwować widzom poszczególne stacje telewizyjne.

Obecnie, dzięki złączom HDMI, możemy przekształcić nasz odbiornik w nieco większy i wygodniejszy ekran komputera, a tym samym grać przy użyciu telewizora w gry wideo, oglądać nowe filmy dostępne w sieci bez irytujących reklam, czy po prostu przeglądać portale społecznościowe w nieco lepszej rozdzielczości.

Z tego też powodu, chociaż „praktycznie nie oglądamy telewizji”, coraz częściej decydujemy się na przekształcenie naszego salonu w prywatne kino. Jak sprawić, żeby oglądanie filmów nabrało nowej jakości, i to niezależnie od rozmiarów salonu? Jeżeli tylko mamy taką możliwość, projektowanie naszego salonowego kina zacznijmy już na etapie budowy domu lub w trakcie remontu pomieszczenia, dzięki temu będziemy mogli lepiej rozmieścić ekran oraz głośniki.

Zamiast kinowego ekranu

Do pełni doznań niezbędny jest nam oczywiście odpowiednio dobrany ekran. W tym przypadku mamy spory wybór. Możemy zdecydować się na tradycyjny odbiornik telewizyjny lub nowoczesny rzutnik przeznaczony do zastosowania domowego, który jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla oczu, niż odbiornik telewizyjny. Jeżeli zdecydujemy się na rzutnik, pamiętajmy jednak, że takie urządzenia dają obraz jedynie w jakości HD, która nie dla każdego będzie zadowalająca. Co do telewizora – jego rozmiar musimy dopasować oczywiście do wielkości naszego salonu, ale jeśli tylko mamy taką możliwość, postarajmy się nie schodzić z rozmiarem naszego odbiornika poniżej stu cali, ponieważ w przypadku kina domowego im większy ekran, tym lepiej!

Zestaw głośników kina domowego

Oczywiście nie samym ekranem stoi kino. Do pełni doznań niezbędne są nam również dobrej jakości głośniki. Pamiętajmy, że idealnie rozmieszczone głośniki powinny tworzyć trójkąt równoboczny lub równoramienny, którego wierzchołkiem będzie… nasza głowa, oczywiście najlepiej przytwierdzona do reszty ciała, które będzie się relaksować oglądaniem TV na kanapie. Oprócz tego, montując głośniki, pamiętajmy o tym, że dla maksymalnego efektu głośniki wysokotonowe powinny znajdować się na wysokości naszych uszu, a niskotonowe – odpowiednio niżej.

Nowoczesne głośniki gwarantują doznania niczym z sali kinowej!

Soundbary – idealne rozwiązanie do małego salonu

Jeżeli nasz salon jest niewielki i uniemożliwia nam zamontowanie pełnego kompletu głośników, nic straconego! Nowoczesne soundbary doskonale sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, godnie zastępując tradycyjne zestawy kina domowego. Soundbary są oprócz tego łatwiejsze w montażu, a w nowoczesnych modelach, takich jak na przykład soundbar HTL5140B/12 marki Philips, mamy możliwość strumieniowego przesyłania muzyki oraz parowania głośnika z naszym smartfonem przy użyciu technologii Bluetooth.

Jest to dobra wiadomość zwłaszcza dla tych osób, które nie lubią mieć pod nogami dużej ilości plączących się kabli. Soundbary to też świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby mieć minikino domowe, ale odstrasza ich wizja kłucia, wiercenia i montowania głośników. Soundbary składają się jedynie z dwóch elementów, które możemy zamontować na ścianie lub ustawić na stole lub półce, bez konieczności zmieniania salonu w krajobraz po bitwie.

Jeżeli szukasz profesjonalnych zestawów kina domowego lub soundbarów, dużo ciekawych modeli i informacji na ich temat znajdziesz na stronie Philips.pl.

Sala kinowa w Twoim salonie
5 (100%) 2 vote[s]

Say Something