rolety rzymskie velux

Rolety rzymskie – idealne do kuchni i salonu

Okno w mieszkaniu lub domu pełni funkcje praktyczne i dekoracyjne. Z jednej strony doświetla pomieszczenie, a także optycznie powiększa jego przestrzeń. Względy prywatności i intymności sprawiają, że okna trzeba jednak często zasłaniać. Tu możliwości jest bardzo dużo.

Najczęściej do zasłonięcia okien służą rolety okienne, żaluzje lub firanki z zasłonami. Trzeba pamiętać, że to tylko kilka możliwości. Wybór jest przeogromny.

Jedną z ciekawszych alternatyw dla okien są rolety rzymskie. Ten typ rolet może być zastosowany w każdym pomieszczeniu. Rzymskie rolety są nie tylko praktyczne, ale również pełnią funkcję dekoracyjną. Co odróżnia ten rodzaj rolet od innych? Cechą charakterystyczną rzymskich rolet jest produkowanie ich z różnych rodzajów tkanin, które przy podnoszeniu ich układają się w ozdobne wzory. Często można spotkać rolety udekorowane falbankami, frędzelkami lub wykonane z mieszanki tkanin.

Szeroki wybór rolet na rynku

Podczas wykańczania wnętrz, wymiany okien lub po prostu remontu warto rozważyć wybór rzymskich rolet ze względu na szeroki wybór na rynku. Nawet jeśli podczas prac remontowych zapomnieliśmy o tym, by dobrać odpowiednie rolety, tak by nie burzyć harmonii pomieszczenia to nie ma czym się martwić. Rolety rzymskie są dostępne w tak wielu alternatywach, że na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

Co w takim razie jest dostępne na rynku? Rolety tego rodzaju występują w dwóch podstawowych odmianach – z fiszbinami lub bez nich. Różnica polega na tym, że roleta rzymska bez fiszbin układa się gęsto i regularnie. Stosuje się je w małych lub wąskich oknach. Gdy do zasłonięcia jest większa powierzchnia, warto rozważyć roletę rzymską z fiszbinami. Mogą one występować z przodu lub z tyłu rolety.

Alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Co jeszcze przemawia za wykorzystaniem rzymskich rolet w dekorowaniu mieszkania lub domu? Przede wszystkim to, że są świetną alternatywą dla tradycyjnych zasłon lub firanek. Można łatwo regulować stopień zasłonięcia okna.

Większości ludzi rolety kojarzą się jako materiałowy zasłony okien przylegające do okien. W przypadku rzymskich rolet sposób montażu może być różny. Mogą one oczywiście przylegać do szyby i być montowane tak jak zwykłe rolety, ale tę odmianę można również mocować do ścian, sufitu czy tak jak zasłony – na karniszu.

Tradycyjne rolety trudno utrzymać w czystości. Podobnie z resztą jak drewniane czy aluminiowe żaluzje. Firanki i zasłony można oczywiście prać, ale zwykle trzeba to robić na kilka razy, bowiem nie mieszczą się one do pralki ze względu na swoją objętość. Rolety rzymskie natomiast nie zajmują zbyt wiele miejsca i można je prać. Warto wziąć i ten aspekt pod uwagę jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie i dekoracji okien.

Rolety rzymskie zasługują na uwagę przede wszystkim za swoją uniwersalność. Bez względu na rodzaj i wystrój wnętrza na pewno znajdą się rolety, które będą doskonale uzupełniać wystrój. Można więc znaleźć rzymskie rolety pasujące do wnętrz rustykalnych, nowoczesnych jak i minimalistycznych.

Rolety rzymskie – idealne do kuchni i salonu
5 (100%) 2 vote[s]

Say Something