Jak wybrać zestaw hi-fi

Przegląd mikrowież do 700 złotych

W dzisiejszych czasach nie potrzebujemy sprzętów o dużych gabarytach, by móc cieszyć się wysoką jakością dźwięku. Na rynku dostępne jest całe mnóstwo mini wież, którego nie odbiegają swoimi parametrami czy dostępnymi funkcjami od urządzeń w standardowym rozmiarze. Poniżej przegląd kilku modeli, za które zapłacimy nie więcej niż 700 złotych.

Mikrowieża BTD2180/12

Mikrowieża wyposażona w system Bass Reflex

Opisywana mikrowieża wyposażona jest w zestaw głośnikowy z systemem Bass Reflex, który emituje niskie tony o większej głębi niż ma to miejsce w przypadku kompaktowego systemu głośnikowego. Zestaw ten różni się od niego także tubą basową akustycznie zharmonizowaną z głośnikiem niskotonowym, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie obcinania niskich dźwięków. Efektem jest głębszy regulowany bas oraz mniejsze zniekształcenia. System działa poprzez wprowadzanie w rezonans masy powietrza znajdującej się w tubie basowej tak, by wibrowała jak zwykły głośnik niskotonowy. Warto tu także wspomnieć o wiodącym standardzie cyfrowego dźwięku kanałowego, czyli Dolby Digital, który wykorzystuje anatomię ludzkiego ucha do naturalnego przetwarzania dźwięku. W konsekwencji użytkownik słyszy świetnej jakości dźwięk przestrzenny oraz realistyczne, otaczające tony. Opisywana wieża posiada również funkcję cyfrowej korekcji dźwięku, która oferuje wybór wstępnie zaprogramowanych ustawień korektora – mocne, ciepłe, czyste, zrównoważone oraz wyraziste, które umożliwiają zoptymalizowanie zakresów częstotliwości dla poszczególnych stylów muzycznych. Każdy z trybów wykorzystuje technologię korekcji graficznej w celu automatycznego dostrojenia balansu dźwięku oraz uwydatnienia jego częstotliwości mających kluczowe znaczenie w danym gatunku. Koszt tej wieży to około 650 złotych. Więcej informacji na jej temat znaleźć można pod adresem: http://www.philips.pl/

LG CM2460

Dzięki zastosowanej tu funkcji dynamicznego wzmocnienia basów, słuchana przez nas muzyka może być jeszcze bardziej potężna. Niskie tony zyskują za jej sprawą dodatkową głębię i moc. Podobnie jak w przypadku opisywanej powyżej mikrowieży, tutaj również do czynienia mamy z funkcją korekty dźwięku, która oferuje wybór wstępnie zaprogramowanych ustawień korektora umożliwiających zoptymalizowanie zakresów częstotliwości dla poszczególnych stylów muzycznych. Za sprawą łącza Bluetooth możliwe jest tu odtwarzanie muzyki bez żadnych kabli. Technologia ta pozwala także na bezprzewodowe regulowanie głośności czy wybieranie utworów, które chcemy odtworzyć. Na uwagę zasługuje tu także liniowe wyjście audio, przy pomocy którego do wieży podłączyć możemy odtwarzacz MP3 czy telefon. Niezwykle praktyczny jest natomiast wyłącznik czasowy, który pozwala na zaśnięcie bez obawy, że muzyka będzie odtwarzana przez całą noc. Po upływie ustalonego wcześniej czasu wieża zostaje automatycznie wyłączona. Cena tego urządzenia to około 550 złotych.

Kruger & Matz KM7089

W pierwszej kolejności warto tu wspomnieć o aspektach wizualnych omawianej mikrowieży. Do czynienia mamy tu bowiem z wysokiej jakości panelem przednim wykonanym ze szczotkowanego aluminium z chromowanymi paskami, efektownym, niebieskim wyświetlaczem LCD oraz wysuwanej w górze obudowie czytnika CD. Sprzęt można umieścić na biurku czy szafce oraz zamontować do ściany. Zastosowana tu funkcja ID3 pozwala na wyświetlanie dodatkowych informacji o odtwarzanym aktualnie pliku audio takich, jak autor czy numer i tytuł utworu. Wieża wyposażona jest także w zegar z funkcją timer. Z pomocą tego urządzenia cieszyć możemy się ulubionymi utworami odtwarzanymi zarówno z cyfrowego tunera AM/FM, jak i kart SD, płyt CD, pamięci zewnętrznych czy zewnętrznego odtwarzacza podłączonego przy pomocy portu Aux-in. System wyposażony jest w dwa głośniki 18W. Do kompletu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Cena tej mikrowieży to około 450 złotych.

Oceń wpis

Say Something