Dobrze wybrana miniwieża zapewni nam doskonałej jakości dźwięk

W poszukiwanie idealnej mikrowieży

Miniwieża to odpowiedź producentów sprzętu muzycznego na problemy melomanów z małym metrażem oraz tych, których ogranicza budżet. Nowoczesne mini- czy też mikrowieże dają doskonałej jakości dźwięk, a dodatkowo – dzięki nieco mniejszej mocy – zdecydowanie lepiej sprawdzają się w kawalerkach niż ich większe odpowiedniki.

Nie wspominając już o tym, że zajmują o wiele mniej miejsca, dzięki czemu fanom dobrego brzmienia pozostaje odrobina przestrzeni na ustawienie na przykład sofy, na której w komfortowych warunkach mogą oddawać się ulubionej rozrywce.

Miniwieża – którego producenta wybrać?

Wybór miniwież na rynku jest tak duży, że znalezienie tej idealnej, która spełniałaby nasze wymogi co do sprzętu oraz pasowałaby do wystroju mieszkania nie powinno nastręczać żadnych trudności. Z drugiej jednak strony nawet najbardziej wytrawnemu znawcy sprzętu muzycznego będzie łatwo się pogubić w ofercie producentów. Dla tych, którzy poszukują mikrowieży idealnej i wciąż nie mogą się zdecydować na konkretny model, przygotowaliśmy poniższe zestawienie.

Najlepsze z najlepszych

Jako pierwszą prezentujemy Heritage Audio. Jest to komponentowa mini wieża hi-fi od Philipsa. Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę, jest jej oryginalny wygląd. Tworząc Heritage Audio, Philips postawił na klasykę i zdecydował się na drewnianą obudowę głośników. Dzięki temu urządzenie zyskało unikalne brzmienie. Drzewo ma zupełnie inne właściwości akustyczne niż plastik czy aluminium, dzięki czemu dźwięki wydawane przez Heritage Audio są naprawdę miłe dla ucha. Natura była inspiracją również dla membrany głośników – zostały one wykonane z jedwabiu. Poza byciem szlachetnym materiałem, jedwab wykazuje też doskonałą charakterystykę tłumienia dźwięku, co przekłada się na mniej przerw akustycznych w trakcie pracy urządzenia. Oprócz tego wieża została wyposażona w cyfrową korekcję dźwięku oraz dodatkowe wzmocnienie basów, dzięki czemu nie dotyczy jej częsty wśród mikrowież problem słabszego dołu.

Pisząc o wieżach, warto wspomnieć również o modelu Panasonic SC-UX100. Wieża ta pochodzi z nowej linii wypuszczonej przez producenta, dedykowanej mieszkańcom wielkich miast. Ta wieża jest niewielka tylko z pozoru. Kompaktowe urządzenie kryje w sobie moc 300 watów, a dzięki innowacyjnej konstrukcji głośnika z rozszerzonym przodem urządzenie zapewnia doskonałej jakości, wypełniający całe pomieszczenie dźwięk! Dodatkowym atutem jest bardzo nowoczesny design, który będzie się doskonale prezentował we współczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Mikrowieża CMT-SX7 / CMT-SX7B marki Sony to już ostatnie z prezentowanych przez nas urządzeń. Propozycja Sony z pewnością przypadnie do gustu melomanom, którzy dźwięk cenią sobie ponad wszystko! Dzięki zastosowaniu technologii DSEE HX mikrowieża gwarantuje niemal studyjną jakość dźwięku, który – po zastosowaniu funkcji Multi Room – może rozbrzmiewać w całym domu. Całości dopełnia możliwość łączenia się z urządzeniem przy pomocy wi-fi oraz technologii Bluetooth, a bardzo prosty, minimalistyczny design sprawia, że to niewielkie urządzenie świetnie będzie się prezentowało w każdym wnętrzu.

Chociaż propozycji Panasonica nie można odmówić zalet, naszym faworytami są mikrowieże Philips oraz Sony, przy czym mikrowieża Heritage Audio minimalnie wygrywa dzięki swojej unikatowej, innowacyjnej konstrukcji. Mikrowieża Philips to rzadko spotykane połączenie pięknego designu i doskonałego brzmienia, o które wcale nie tak łatwo na rynku sprzętu muzycznego! Jeżeli Was również zainteresował ten model, więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie producenta – Philips.pl.

 

W poszukiwanie idealnej mikrowieży
5 (100%) 2 vote[s]

Say Something