Porównanie odkurzaczy do 1500 zł

Odkurzacz to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zadbać zarówno o czystość, jak i higienę naszego domu. W tego typu sprzęt warto zainwestować nieco większą kwotę, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie i posłuży przez wiele lat.

Philips Performer Expert FC8728/09

Odkurzacz to urządzenie, na które warto wydać nieco większą kwotę.

W urządzeniu tym zastosowana została technologia AirflowMax, która maksymalizuje przepływ powietrza sprawiając, że worek równomiernie się rozwija. Dzięki temu, w miarę stopniowego jego zapełniania, wydajność przez cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Nasadka TriActiveMax 3 w 1 gwarantuje idealne przyleganie do podłogi tak, aby zmaksymalizować skuteczność zbierania kurzu.

Przy pomocy specjalnie zaprojektowanej stopy delikatnie „otwiera” dywan, by jak najdokładniej usunąć kurz. Jest ona również w stanie wysysać duże cząsteczki przez duży otwór znajdujący się z przodu odkurzacza i zamiatać kurz oraz brud wzdłuż ścian oraz mebli przy użyciu dwóch szczotek bocznych. Na uwagę zasługuje tu również nasadka DiamondFlex, które doskonale sprawdza się do manewrowania dookoła przedmiotów i odkurzania trudno dostępnych rogów. Posiada ona mechanizm obrotu o 180 stopni oraz funkcję pamięci, za sprawą której automatycznie wraca na początkowej pozycji.

Za sprawą nowej funkcji pilota zdalnego sterowania można zarówno włączyć i wyłączyć odkurzacz, jak i dostosować moc ssania bez konieczności schylania się do pojemnika. Przyciski sterujące znajdują się bowiem na ergonomicznym uchwycie, a sygnał jest przesyłany do pojemnika przy użyciu bezprzewodowej technologii podczerwieni.

Odkurzacz ten kosztuje około 1346 zł

 

Dyson DC 33C Allergy

Odkurzacz ten wykonany jest poliwęglanu ABS, czyli bardzo trwałego materiału wykorzystywanego do produkcji tarczy oraz kasków ochronnych. Urządzenie to jest zarówno wytrzymałe, jak i efektywnie zaprojektowane – do jego produkcji zużyta została niewielka ilość materiałów przy jednoczesnym wykorzystaniu komponentów najwyższej jakości. Wykorzystana tu technologia jest chroniona przez ponad 1900 patentów na całym świecie. System Dyson Ball pozwala na łatwe manewrowanie wokół mebli oraz innych przeszkód. To jedyny na świecie odkurzacz cylindryczny wyposażony w przegubowy mechanizm sterujący. Posiada on również ulepszony obieg powietrza maksymalizujący siłę ssania.

Cena urządzenia to około 1399 zł

 

Bosch BGS5SIL66B

W odkurzaczu tym zastosowana została inteligentna technologia SensorBagless, dzięki której wydajność jest stale monitorowana przez specjalny czujnik. Sprawia on, że mamy pewność odkurzania z optymalną mocą, a co za tym idzie, zmniejszamy wysiłek poświęcany na posprzątanie. Za sprawą optymalnej konstrukcji, odkurzacz Bosch jest jednym z najcichszych na rynku. Warto tu również wspomnieć o Hepa, czyli najskuteczniejszym sposobie filtracji stosowanym w odkurzaczach, który sprawdzi się w szczególności u osób borykających się z alergiami. Sprawia on, że wszystkie szkodliwe alergeny znajdujące się w kurzu zostają zatrzymane w filtrze, a przepuszczane jest jedynie powietrze wolne od zanieczyszczeń.

Za urządzenie to zapłacimy około 1358 zł.

 

Werdykt

W zestawieniu najlepiej wypadł odkurzacz marki Philips. Związane jest to z szeregiem zastosowanych tu innowacyjnych technologii oraz obecnością niezwykle praktycznego pilota.

Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie http://www.philips.pl/

Porównanie odkurzaczy do 1500 zł
5 (100%) 2 vote[s]

Say Something