Mikrowieża wyposażona w system Bass Reflex.

Porównanie mikrowież do 1000 złotych

Najwyższa jakość dźwięku w kompaktowym urządzeniu? Dzięki mikrowieżom to możliwe! Poniżej porównanie trzech tego typu urządzeń, za które zapłacimy nie więcej niż 1000 złotych.

Philips BTD7170/12

Ta mikrowieża DVD wyposażona jest w funkcję zwiększania rozdzielczości do HDMI 1080p, dzięki czemu pozwala na uzyskanie krystalicznie czystego obrazu. Funkcja bez przeplotu eliminuje układ linii pojawiający się często na ekranie telewizora, zapewniając jego wyraźność przez cały czas. Oprócz tego, interfejs HHDMI gwarantuje bezpośrednie połączenie cyfrowe, które przenosi sygnał wideo HD i cyfrowy, wielokanałowy sygnał audio bez ich konwersji na sygnały analogowe. Dzięki temu możliwe staje się uzyskanie idealnej jakości obrazu i dźwięku bez zakłóceń.

Opisywane urządzenie posiada również funkcję cyfrowej korekcji dźwięku, która oferuje wybór wstępnie zaprogramowanych ustawień korektora pozwalających na zoptymalizowanie zakresów częstotliwości dla poszczególnych stylów muzycznych. Każdy z trybów korzysta z technologii korekcji graficznej w celu automatycznego dostrojenia balansu dźwięku oraz uwydatnienia jego częstotliwości mających największe znaczenie w danym gatunku.

Znajdujący się tutaj zestaw głośnikowy z systemem Bass Reflex emituje niskie tony o większej głębi niż kompaktowy zestaw głośnikowy. Różni się on od niego tubą basową akustycznie zharmonizowaną z głośnikiem niskotonowym, co pozwala na uniknięcie obcinania niskich dźwięków. Efektem jest głębszy, regulowany bas i mniejsze zniekształcenia. System działa w sposób następujący – wprowadza w rezonans masę powietrza zlokalizowaną w tubie basowej w taki sposób, by wibrowała niczym klasyczny głośnik niskotonowy. Razem z reakcją głośnika niskotonowego oznacza to wzmocnienie basów i ich większą głębię.

Za urządzenie to zapłacimy około 1000 złotych. Więcej informacji na jego temat znajdziemy pod adresem: https://www.philips.pl/

Blaupunkt MS40BT

Urządzenie to, od pozostałych sprzętów tego typu dostępnych na rynku, wyróżnia się atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem i niezwykłą ergonomią. Na uwagę zasługuje tutaj wysoka jakość wykonania i bogactwo funkcji przy jednoczesnym zachowaniu łatwości obsługi. Miniwieża umożliwia odtwarzanie klasycznych płyt CD, płyt nagrywanych CD-R  i CD-RW oraz plików MP3 nagranych na wyżej wymienionych nośnikach. Posiada ona również wbudowany moduł Bluetooth obsługujący bezprzewodową transmisję plików muzycznych zawartych w kompatybilnych urządzeniach przenośnych, jak smartfony czy tablety. Korzystać można tu również z wbudowanego tunera obsługującego częstotliwości FM i mającego możliwość wprowadzenia do 50 ulubionych stacji radiowych. W dolnej części przedniego panelu zlokalizowane jest gniazdo USB, do którego możemy podłączyć wszelkiego rodzaju kompatybilne nośniki USB i odtwarzać z nich pliki muzyczne zapisane w formacie MP3.

Cena tej miniwieży to około 500 złotych.

Samsung MM-J320

Pierwsza z dostępnych tu funkcji to TV Sound Connect, która wykorzystuje technologię Bluetooth w celu łatwego połączenia mikrowieży z telewizorem. Oba urządzenia jesteśmy w stanie obsługiwać przy pomocy jednego pilota.

Opisywana mikrowieża na tle innych systemów audio wyróżnia się najwyższą jakością brzmienia, co jest możliwe dzięki unikatowej technologii Crystal Amp Pro, która wielowymiarowo analizuje i poprawia sygnał dźwiękowy. Dzięki obsłudze technologii Bluetooth mamy możliwość uruchomienia urządzenia przy pomocy smartona. Sprzęty sparować ze sobą musimy tylko raz. Wystarczy, że wybierzemy mikrowieżę z listy i włączymy ją. Warto tu również wspomnieć o obecności wejścia USB oraz funkcji bezprzewodowego łączenia się z urządzeniami przy pomocy funkcji Bluetooth.

Za więżę tę zapłacimy około 400 złotych.

Porównanie mikrowież do 1000 złotych
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something