Kilka pomysłów na komunijny prezent

Wielkimi krokami zbliża się maj – czas komunii. Już teraz warto pomyśleć nad prezentem. Nie idźmy na skróty, jakim jest wręczenie „koperty”. Pomyślmy trochę i kupmy prezent, o którym dziecko tak łatwo nie zapomni. Oto kilka ciekawych pomysłów.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Taki prezent jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie jeśli należymy do grona najbliższej rodziny. Co może pełnić taką funkcję? Zacznijmy od Pisma Świętego, najlepiej pięknie wydanego z dedykacją. Taka książka na pewno na lata pozostanie na półce młodego człowieka. Innym pomysłem jest zakup Obrazka Świętego – tutaj również mamy bardzo duży wybór. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się srebrne obrazki, które kupić można w każdym sklepie z tego typu asortymentem. Jeśli dysponujemy większym budżetem, warto pomyśleć o zakupie złotego łańcuszka, który nie tylko będzie stanowił naprawdę miłą pamiątkę, ale również może być swego rodzaju inwestycją. Może to być łańcuszek z medalikiem Świętego lub po prostu złote kolczyki czy bransoletka. Wiele osób z tej okazji kupuje też mini sztabki złota. Pamiętajmy, że złoto jest zawsze w cenie.

Sprzęt elektroniczny

Komunia to święto, z okazji którego na zakup prezentu przeznaczamy zazwyczaj większą sumę pieniędzy, dlatego warto zastanowić sięMiniwieża nad zakupem dobrego sprzętu elektronicznego. Jakiego? Wiele zależy od upodobań dziecka, któremu zamierzamy podarować taki prezent. Bardzo dobrym pomysłem jest głośnik bezprzewodowy, soundbar czy zestaw głośników. Idealnie nadają się do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Szczególnie te pierwsze cieszą się dzisiaj – w dobie smartfonów i tabletów – dużym powodzeniem.

Głośniki bezprzewodowe można kupić już za 200 zł i naprawdę będzie to dobra jakość. Dla dziecka w wieku 9-10 lat dobrym wyborem może okazać się miniwieża lub dobrej jakości słuchawki na uszy. Oczywiście każde dziecko ucieszy się ze smartfona czy dobrego komputera. Pamiętajmy jednak o tym, aby taki zakup wcześniej omówić z rodzicami dziecka.

Sprzęt muzyczny

Skoro o muzyce mowa, wiele osób z okazji Pierwszej Komunii Świętej kupuje również sprzęty muzyczne. Najbardziej popularne są gitara i keyboard, ale mogą to być także inne instrumenty. Dobrym rozwiązaniem jest również wykupienie kilku lekcji nauki na konkretnym instrumencie. To czasem jest nawet lepszy pomysł, dzięki temu można bowiem sprawdzić, jak wielki zapał do gry ma dane dziecko.

Sprzęt i akcesoria sportowe

Dzisiaj sport staje się coraz bardziej modny, dlaczego by więc nie pomyśleć nad zakupem jakiegoś sprzętu lub akcesoriów sportowych? To wcale nie są tanie rzeczy i na co dzień nie ma zbyt wielu okazji, aby kupić coś „ekstra”. Co to może być? Rower, narty, deska snowboardowa lub po prostu bieżnia, mini siłownia czy rowerek – to tylko kilka propozycji. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest zakup sportowych butów dobrze znanej marki. Można pójść też w jakieś ciekawe akcesoria sportowe – np. zegarek do biegania czy pływania.

Kilka pomysłów na komunijny prezent
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something