Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka. Co kupić przed narodzinami?

Przygotowania do narodzin pierwszego dziecka rozpoczynają się bardzo szybko – w ciągu kilku pierwszych tygodni ciąży, wiele par ma już plany na pokój dla dziecka. Najczęściej dwie wersje – dla chłopca i dla dziewczynki.

Dwie kreski na teście ciążowym to zapowiedz ogromnych zmian. Zmian nie tylko w obrębie ciała kobiety, ale także całego jej otoczenia. Przygotowania do narodzin pierwszego dziecka rozpoczynają się bardzo szybko – w ciągu kilku pierwszych tygodni ciąży, wiele par ma już plany na pokój dla nowego członka rodziny. Najczęściej dwie wersje – dla chłopca i dla dziewczynki. Plany te niestety często weryfikowane są poprzez budżet domowy. Istnieją jednak sposoby, aby nawet przy skromnym budżecie, przygotować wymarzony kącik dla maluszka.

Sypialnia dla maluszka

Jak urządzić pokój dla dziecka? Najlepiej zacząć od wydzielenia miejsca, w którym będzie znajdowała się sypialnia dla maluszka. W niektórych mieszkaniach będzie to sypialnia rodziców, a w innych – osobny pokój. Wiedząc, jaką duża przestrzeń przeznaczona jest do zagospodarowania, można rozpocząć układanie listy.

Pokój dla dziecka

Z pewnością niezbędnym elementem części meblowej wyprawki, będzie łóżeczko. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tegoż? Przede wszystkim na wygodę rodzica – maluszkowi wystarczy wszak wygodny, twardy materac. Mama i tata będą podnosić niemowlaka po kilkanaście razy dziennie, przez co muszą dostosować wysokość materaca do swojego wzrostu. Ponadto, warto pamiętać, że po kilku miesiącach, materac będzie trzeba obniżyć.

W podstawowym wyposażeniu każdego niemowlęcego pokoju powinien się również znaleźć przewijak. Można go kupić od razu z szafką i możliwością przebudowania – tak jak modele dostępne w Ikea. W niektórych mieszkaniach doskonale sprawdzi się przewijak w formie nakładki na łóżko – zajmuje mniej miejsca i łatwiej go przenieść, jeśli zechcemy przewijać dziecko w innym pomieszczeniu. Przewijak może spełniać również rolę szafki, w której schowane będą nie tylko pieluszki i kosmetyki, ale także maleńkie ubranka.

Bezpieczeństwo i zabawa. W co wyposażyć pokój dla dziecka?

Pokój dla dziecka w pierwszych miesiącach jego życia jest też sferą, w której należy zapewnić komfort rodzicom. Pierwsze tygodnie to czas nieprzespanych nocy – karmienia, usypiania i kojenia bolącego brzuszka. Aby ułatwić mamie i tacie te ciężkie godziny, warto postawić w pokoju wygodny fotel. Dzięki niemu, mama będzie mogła w ciszy i spokoju karmić swoje niemowlę, a tata bujać niespokojne maleństwo.

Kiedy maluszek skończy 3-miesiące, czas w którym będzie miał ochotę na zabawę, znacznie się wydłuży. Warto przygotować się na to od razu i zakupić wygodny dywan i matę dla niemowlaka. Zestawienie obu elementów zapewni komfort kolanom rodziców (siedzenie na twardej podłodze nie zawsze jest przyjemne…) oraz bezpieczny teren do odkrywania nowych ciekawostek dla dziecka.

Doświadczeni rodzice radzą – urządzając pokój dla dziecka, warto kierować się wygodą. Ilość czynności, jaką trzeba wykonać przy małym człowieku sprawi, że prędzej czy później i tak będziecie przemeblowywać pokój, aby jeszcze lepiej dostosować go do potrzeb swoich i swojego dziecka.

Pokój dla dziecka. Co kupić przed narodzinami?
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something