oczyszczacz powietrza

Oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Świeże powietrze staje się powoli luksusem dostępnym tylko nielicznym. Dawno wymyślony żart, że niedługo będziemy kupować je w puszkach, jest coraz bardziej zbliżony do prawdy. Świeże powietrze to rarytas. Jednak można sprawić, by nawet w wielkim mieście oddychać lżej i zdrowiej. Kluczem do szczęścia jest niewielkie urządzenie, które zadba o prawidłowe nawilżenie powietrza.

Co znajduje się w powietrzu

Z definicji powietrza wiadomo, że jest ono mieszaniną gazu. Niestety jest też mieszaniną wszystkiego tego, co do powietrza odprowadzamy – związków chemicznych, dymów, zarówno z elektrociepłowni, jak i samochodowych, drobnoustrojów, alergenów, pyłków, drobinek kurzu – jednym słowem wszystkiego, o czym na co dzień nie chcemy pamiętać.

Niestety klasyczna technika wyparcia w tym wypadku na wiele się nie zda, możemy nie chcieć o tym myśleć, ale to nie sprawi, że powietrze w cudowny sposób oczyści się. Dodatkowym problemem jest fakt, że powietrze nierzadko jest przesuszone, szczególnie zimą, gdy działa centralne ogrzewanie. Efektem tego są nawracające choroby górnych dróg oddechowych. Tymczasem jest jedno rozwiązanie na oba wyżej opisane problemy.

Nawilżanie i oczyszczanie

Dobre nawilżacze i oczyszczacze powietrza, swoiste dwa w jednym, to niezastąpione urządzenie wszędzie tam, gdzie jakość powietrza ma duże znaczenie, a więc w wielkomiejskim smogu, w domach gdzie mieszkają małe dzieci, osoby starsze, osoby chore na astmę, alergicy, oraz wszyscy ci, którzy chcą świadomie dbać o swoje zdrowie.

Wszak długotrwałe odkładanie się w płucach wszystkiego, co się znajduje w powietrzu, nikomu na zdrowie wyjść nie może. Nowoczesne nawilżacze nie tylko zwiększają poziom wilgotności w powietrzu, ale także pełnią rolę czyszczącego filtra, usuwając z otaczającego nas powietrza wszystko to, co nie powinno się w nim znajdować. Dzięki takiemu rozwiązaniu można cieszyć się zdrowym, czystym powietrzem nie tylko w górskich czy nadmorskich kurortach. Dziś praktycznie każdy taki kurort może mieć w domu.

Na ogół pamiętamy o suplementacji diety, o zdrowym odżywianiu, przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów, używaniu odpowiednich kosmetyków i bezpiecznej chemii domowej. Czas wyrobić w sobie nowy nawyk – nawyk dbania o czystość powietrza w domu. To, czym oddychamy, ma bezpośredni wpływ na to, jak żyjemy. Nawilżacze powietrza powinny zagościć w domach na stałe na równi z innymi urządzeniami.

Oczyszczanie i nawilżanie powietrza
4.8 (95%) 4 vote[s]

Say Something