Dokładne złuszczanie jest bardzo ważne dla zdrowej i pięknej skóry!

O potędze peelingu – dlaczego warto go uwzględnić w codziennej pielęgnacji

Skóra twarzy jest cienka i delikatna, a przy tym najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego jej pielęgnacji powinniśmy poświęcać szczególną uwagę. Codzienny dokładny demakijaż oraz porcja kremu nawilżającego to niezbędne minimum. Ale jak jeszcze – poza stosowaniem odpowiednich kremów i maseczek – możemy wspomóc procesy odnowy skóry? Oczywiście odpowiednio dobranym do jej potrzeb peelingiem.

Regularny peeling pełni trzy ważne funkcje:

  • dogłębnie oczyszcza skórę z nagromadzonych na niej zabrudzeń, takich jak mechaniczne zanieczyszczenia z powietrza, martwy naskórek oraz resztki makijażu i kremów

  • równocześnie ze stosowaniem peelingu wykonujemy delikatny masaż twarzy, który poprawia krążenie i dotlenia komórki skóry, przywracając jej zdrowy i promienny wygląd

  • po peelingu skóra lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w serach i kremach, ponieważ żadne zanieczyszczenia nie stoją im na przeszkodzie

Wszystko to brzmi świetnie, niestety jest jedno „ale” – żeby peeling był skuteczny i nie uczynił nam więcej szkody niż pożytku, powinien być odpowiednio dobrany do potrzeb naszej skóry. Jaki peeling najlepiej spełni oczekiwania naszej cery?

 

Cera tłusta i mieszana

Posiadaczki takiej cery muszą zwracać szczególną uwagę na dokładne oczyszczenie, dlatego w ich przypadku najlepiej sprawdzą się peelingi mechaniczne, które swoje działanie opierają na drobinkach ścierających. Wśród tego rodzaju peelingów na szczególną uwagę zasługują te, które w swoim składzie posiadają korund kosmetyczny, stosowany między innymi przy zabiegu mikrodermabrazji.

Drobinki korundu są bezlitosne dla martwych komórek i zabrudzeń, dzięki czemu po zabiegu nasza cera jest gładka i dokładnie oczyszczona! Z peelingami z korundem nie należy jednak przesadzać, ponieważ mogą one podrażnić skórę. Drugim skutecznym oraz niezwykle tanim peelingiem jest domowy peeling z fusów po kawie. Fusy mieszamy z żelem do twarzy, po czym postępujemy podobnie jak w przypadku innych peelingów mechanicznych. Efekt jest naprawdę niesamowity.

Cera trądzikowa i wrażliwa

Peelingi mechaniczne, choć skuteczne, nie są jednak dla wszystkich. Posiadaczki cer wrażliwych oraz trądzikowych raczej nie będą zachwycone ich silnymi właściwościami złuszczającymi. Jednak i w tym przypadku kosmetologia znalazła rozwiązanie! Osoby z cerą delikatną i problematyczną mogą sięgnąć po peelingi enzymatyczne, które delikatnie rozpuszczają martwy naskórek i zanieczyszczenia, nie podrażniając przy tym skóry. Z peelingów enzymatycznych najlepiej sprawdzają się te oparte na naturalnych produktach, jak na przykład kosmetyki z dodatkiem papainy czy Savon Noir – czyli czarne mydło z Maroka. Przy ich regularnym stosowaniu nasza cera będzie wolna od zanieczyszczeń.

Szczoteczka do twarzy

Dla każdego rodzaju cery – szczoteczki do czyszczenia twarzy

Tego rodzaju urządzenia działają podobnie do peelingów mechanicznych, jednak nie oznacza to, że mogą z nich korzystać jedynie osoby o cerze tłustej i mieszanej. Odpowiednio dobrane urządzenie doskonale sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Na rynku dostępnych jest wiele szczoteczek, które lepiej lub gorzej spełniają swoją funkcję, jednak na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim urządzenie do oczyszczania twarzy marki Philips. Przede wszystkim, VisaPure posiada cztery rodzaje końcówek, od bardzo delikatnej do głęboko oczyszczającej pory.

Swoją wyjątkową skuteczność szczoteczka zawdzięcza ruchowi pulsacyjno-wibracyjnemu, dzięki któremu równocześnie ściąga zanieczyszczenia z powierzchni skóry oraz dokładnie ją oczyszcza. Użyteczną funkcją jest również „zegar dla twarzy”, czyli trwający sześćdziesiąt sekund kompleksowy program oczyszczający twarz oraz dwa ustawienia intensywności (delikatne i głębokie oczyszczanie). Producent zadbał również o to, żeby VisaPure można było używać pod prysznicem.

Teraz już wiesz, jaki peeling najlepiej nadaje się dla Twojej cery! A jeżeli zainteresowała Cię propozycja Philipsa, więcej informacji na temat VisaPure znajdziesz na stronie producenta: Philips.pl.

Oceń wpis

Say Something