Jakość powietrza w domu ma ogromny wpływ na nasze zdrowie!

Nawilżacz, oczyszczacz czy urządzenie 2w1 – co najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu?

Wszyscy wiemy, że czystość powietrza w miastach pozostawia sporo do życzenia. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że również w naszych mieszkaniach oddychanie pełną piersią wcale nie jest wskazane! Niestety, powietrze, którym oddychamy w domowym zaciszu może być nawet do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz, co bywa ogromnym problemem – zwłaszcza dla alergików.

Kolejnym „mieszkaniowym” mankamentem jest nieodpowiednia wilgotność wdychanego przez nas powietrza. Latem klimatyzacja, a zimą grzejące kaloryfery sprawiają, że ta życiodajna mieszanina gazów staje się bardzo szkodliwa dla naszego organizmu. Dzieje się tak z dwóch powodów, po pierwsze – człowiek z 80% składa się z wody, jak więc nietrudno się domyślić, pustynny klimat mu nie służy, a po drugie – suche powietrze stwarza doskonałe warunki dla rozwoju różnego rodzaju drobnoustrojów, które mogą powodować alergie i choroby. Na szczęście zarówno problem zanieczyszczeń, jak i niedostatecznego nawilżenia można rozwiązać przy użyciu odpowiednich urządzeń!

Nawilżacz Philips HU4803/01

Nawilżacz HU4803/01 jest jedną z najnowszych propozycji marki Philips i zdecydowanie godną uwagi. To urządzenie spodoba się przede wszystkim osobom, które cenią sobie przemyślane projekty. Nawilżacz powietrza bowiem nie tylko doskonale spełnia swoje zadanie, ale również robi to w takim sposób, że kropelki pary wodnej nie osadzają się na sprzętach znajdujących się w pomieszczeniu!

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego nawilżacz powietrza jest potrzebny w pokoju dziecka?

Nawilżacz powietrza

Swoje sprawne funkcjonowanie nawilżacz zawdzięcza systemowi nawilżania NanoCloud. Ta nowa technologia dzieli pracę urządzenia na trzy etapy. Podczas pierwszego z nich filtr nawilżacza wyłapuje z powietrza duże zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść czy pyłki. Następnie, w drugim etapie, nawilżacz dodaje do powietrza czyste cząsteczki wody, i na koniec wydmuchuje do pomieszczenia nawilżone powietrze, nie tworząc przy tym pary wodnej. Producent zadbał również o to, żeby można było dopasować stopień nawilżenia do naszych potrzeb – w zależności od preferencji możemy wybrać nawilżenie na poziomie 40, 50 lub 60%. Oprócz tego HU4803/01 nieustannie monitoruje stopień wilgotności w pomieszczeniu.

Oczyszczacz powietrza Philips AC3256

Jednak pomimo całej swojej wspaniałości, wyłapujący jedynie duże cząstki zanieczyszczeń nawilżacz może nie sprawdzić się w mieszkaniu alergika. W przypadku, kiedy wdychane powietrze powinno być całkowicie wolne od wszelkich drobnoustrojów, lepiej sięgnąć po oczyszczacz powietrza.

Taki sprzętem idealnym dla alergików jest oczyszczacz Philips AC3256, którego filtry są w stanie oddzielić z powietrza 99,97% potencjalnie szkodliwych cząsteczek. Urządzenie doskonale radzi sobie nie tylko z takimi drobinkami, jak sierść czy kurz, ale wyłapuje również mikroskopijne cząsteczki, jak pyłki i roztocza. Poza tym oczyszczacz, podobnie jak jego kuzyn nawilżacz HU4803/01, nieustannie monitoruje stężenie cząsteczek w pomieszczeniu i przy pomocy czterostopniowego wskaźnika pokazuje jakiej jakości jest powietrze w pokoju – i to naprawdę sporym pokoju, ponieważ zasięg urządzenia wynosi 95 m2.

Combi 2w1: oczyszczacz i nawilżacz powietrza

Na koniec coś dla tych, którzy cenią sobie zarówno odpowiednie nawilżenie, jak i krystaliczną czystość domowego powietrza. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Combi 2w1 z prawdziwą wirtuozerią łączy w sobie cechy obu urządzeń. Dzięki systemowi VitaShield Combi 2w1 usuwa z powietrza aż 99% drobnych substancji, które absorbuje przy użyciu filtrów HEPA z aktywnym węglem. Następnie urządzenie nawilża pomieszczenie przy pomocy wspomnianej już, przyjaznej meblom technologii NanoCloud. Wisienką na torcie są dodatkowe funkcje, dzięki którym Combi 2w1 monitoruje i określa jakość powietrza w pomieszczeniu i steruje trybem automatycznym.

Nawilżacz, oczyszczacz czy urządzenie 2w1 – co najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu?
5 (100%) 2 vote[s]

Say Something