Butelka powinna być dopasowana do możliwości malucha!

Najlepsze butelki antykolkowe

Podobno im mniejsze dziecko, tym mniejszy kłopot. Może to i prawda, zważywszy na to, jakie problemy wychowawcze potrafią sprawić wchodzące w okres buntu nastolatki, ale z drugiej strony – starsze dzieci przynajmniej ubierają się, kąpią i przede wszystkim JEDZĄ same.

Na początku faktycznie jest w miarę prosto. O ile tylko mama nie ma problemów z laktacją, dziecko korzysta z dobrodziejstw naturalnego pokarmu. Zarówno przygotowanie posiłku, jak i wybór zastawy właściwie nas nie dotyczy, a mały człowiek radośnie się pożywia, nieświadomy faktu, że gdzieś na świecie istnieją inne rodzaje oraz formy serwowania pokarmu.

 

Jak wybrać butelkę ze smoczkiem

Niestety, etap karmienia piersią nie może trwać wiecznie. W pewnym momencie przychodzi pora na zaangażowanie gotowych mieszanek oraz butelki ze smoczkiem.

Butelki dla dzieci

O ile mleko w proszku zawsze możemy zmienić, jeżeli dana mieszanka nam nie podpasuje, o tyle z butelką sprawa wygląda nieco gorzej. Odpowiedni wybór pierwszej butelki jest bardzo ważny, ponieważ nie tylko powinna być ona dostosowana do wieku i możliwości malucha, ale też może mieć znaczący wpływ na redukcję legendarnych kolek. Butelka powinna być również bezpieczna, zrobiona przy użyciu jedynie atestowanych materiałów. Zobaczmy zatem, co ma nam, a raczej naszym pociechom, do zaoferowania współczesny rynek!

  • Butelka antykolkowa 2x260ml 0m+ Tommee Tippee – butelka Tommee Tippee to doskonała opcja dla niemowlaków, które kończą przygodę z piersią i wkraczają w świat pokarmów dostępnych w sklepie. Propozycja Tommee Tippee została wyposażona w specjalny smoczek, który kształtem, elastycznością oraz fakturą przypomina ruchy matczynej piersi, dzięki czemu dziecko łatwiej przyzwyczaja się do nowej metody karmienia.Dodatkowo producent zadbał o to, żeby butelkę wyposażyć w specjalną rurkę, która kolorem sygnalizuje temperaturę pokarmu, oraz zaworek antykolkowy, zapewniający odpowiednie odpowietrzenie zawartości w trakcie karmienia!
  • Butelka Twistshake to kolejna ciekawa propozycja na rynku – przede wszystkim, firma Twistshake zwraca uwagę niebanalną kolorystyką – do wyboru mamy całą paletę barw, włącznie z czernią! Jednak to nie oryginalny design zasługuje w tym przypadku na uwagę, ale specjalne sitko, które pozwala na dokładniejsze wymieszanie mleka lub kaszek, a także pozwala na przygotowanie napojów z drobinkami owoców.Sitko dokładnie filtruje zawartość butelki, dzięki czemu maluch z pewnością się nie zachłyśnie! Producent chwali się również użyciem technologii Easyclean (która w praktyce oznacza, że wlew butelki jest większy niż standardowo, więc łatwiej utrzymać ją w czystości). Butelka posiada również antykolkowy smoczek, który, w razie potrzeby, możemy wymienić na nowszy, bardziej dostosowany do wieku malucha model.
  • Butelka do karmienia Philips Avent Natural również może pochwalić się kilkoma unikatowymi możliwościami. Oczywiście najważniejszy jest smoczek, który, podobnie jak w przypadku poprzedników, naśladuje właściwości matczynej piersi zarówno kształtem, jak i fakturą i elastycznością oraz posiada zaworek antykolkowy, którego skuteczność poświadczyły badania kliniczne. Dodatkowo butelka została zaprojektowana w taki sposób, żeby nic z niej nie wyciekało i, podobnie jak Twistshake, wyposażona jest w szeroką szyjkę, która ułatwia napełnianie i czyszczenie.Avent Natural posiada również ergonomiczny kształt, dzięki czemu maluchom łatwo samodzielnie utrzymać ją w trakcie posiłku, oraz, według mam, jest bardzo odporna zarówno na wysokie temperatury, jak i nieprzewidziane zdarzenia losowe, czyli na przykład kontakt z podłogą! Na uwagę zasługuje również fakt, że na stronie producenta mamy możliwość wyboru smoczka dopasowanego do etapu rozwoju dziecka. Philips oferuje swoje butelki również w szklanej, bardziej ekologicznej odsłonie.

Wybierając butelkę musimy pamiętać o tym, że każdy maluch jest inny, ma własne potrzeby oraz humory, jednak podsumowując przygotowane zestawienie obiektywnie, najlepiej wypada propozycja Philipsa. Nie tylko posiada wszystkie te funkcje, które idealna pierwsza butelka posiadać powinna, ale dodatkowo, dzięki wymiennemu smoczkowi, może służyć maluchowi niemal do końca etapu butelkowych pokarmów! Więcej informacji na temat butelki Natural oraz całej serii Philips Avent znajduje się na stronie producenta Philips.pl.

Najlepsze butelki antykolkowe
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something