Wybierając odpowiedni smoczek, możemy uniknąć w przyszłości wielu problemóww!

Na co zwrócić uwagę, wybierając smoczek dla dziecka?

Ssanie – obok oddychania, płakania i spania to jedna z niewielu umiejętności, z jaką się rodzimy. Odruch ssania jest wyjątkowo silny właśnie u noworodków, co w sumie nie dziwi, ponieważ dla pozbawionego uzębienia malucha jest to jedyna opcja, dzięki której może spożyć posiłek. Często jednak ta przydatna umiejętność może być nieco uciążliwa dla rodziców, ponieważ oderwany od piersi niemowlak, pozbawiony obiektu, który mógłby ciamkać, może zrobić się nerwowy.
Jedyną rzeczą, która wtedy działa na niego uspokajająco jest prawdopodobnie najlepszy przyjaciel świeżo upieczonych rodziców, czyli smoczek!

Niewłaściwie dobrany smoczek – problemy

Niestety, ostatnie badania dowiodły, że źle dobrany oraz nadmiernie dawkowany smoczek ma niekorzystny wpływ zarówno na rozwój, jak i zdrowie malucha! Późniejsze problemy mogą wiązać się z:

  • wadami wymowy – źle dobrany smoczek spycha język w dół, co zaburza jego pionizację. A przecież nie od dziś wiadomo, że to właśnie język giętki wyraża wszystko, co pomyśli głowa!
  • problemami ze zgryzem – smoczek może uszkodzić wyrostki zębowe
  • częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych

Smoczek

Z kolei samo nadużywanie smoczka – czyli dawanie go maluchowi za każdym razem, kiedy tylko zaczyna marudzić – może wiązać się z opóźnieniem w rozwoju mowy, które wynika z nieprawidłowego ułożenia ust wywołanego ssaniem.

Oprócz tego dzieci, które często ssały smoczek, częściej zapadają na zapalenie ucha środkowego – chociaż nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje.

Poza tym maluchy, którym wprowadzono smoczek zbyt wcześnie, często mają problemy podczas karmienia, które są spowodowane różnicami pomiędzy sposobem, w jaki dziecko ssie smoczek i pierś.

Jak wybrać smoczek dla dziecka?

Rozwiązanie problemów z nadużywaniem smoczka jest – oczywiście tylko w teorii – proste. Ale jak wybrać smoczek w taki sposób, żeby nie tylko nie zaszkodził, ale wręcz przyczynił się do prawidłowego rozwoju naszej pociechy?

  1. Przede wszystkim powinien być dopasowany do wieku malucha, tak żeby nie był za ciężki czy za duży dla dziecka.
  2. Smoczek musi być odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu nie tylko będzie wygodny, ale też nie spowoduje późniejszych wad zgryzu.
  3. Wybierają smoczek, zwróćmy uwagę na to, żeby jego tarcza była dopasowana rozmiarem do twarzy malucha i na przykład nie utrudniała dziecku oddychania zasłaniając nosek.
  4. Warto sięgać po smoczki w całości wykonane z silikonu medycznego. Nie tylko nie stwarzają ryzyka zadławienia się przez malucha małymi częściami, ale dodatkowo łatwo je utrzymać w czystości, a ich tarcza nie podrażnia skóry twarzy dziecka.
  5. Kategorycznie należy wybierać tylko te smoczki, które nie zwierają bisfenolu A, czyli szkodliwej substancji, której stosowaniu wywołuje problemy z układem hormonalnym, zwiększa ryzyko nowotworów i przyczynia się do zaburzeń płodności!

Smoczki Philips Avent – najlepszy wybór dla malucha

Skoro wiemy już, jak wybrać smoczek, pora przyjrzeć się ofercie rynkowej. W tym celu przeanalizowaliśmy statystyki, z których jasno wynika, że największą popularnością wśród rodziców (a zapewne również wśród niemowlaków, czyli głównych zainteresowanych) cieszą się smoczki marki Philips Avent.

Elektroniczny gigant przebojem wdarł się na rynek akcesoriów dziecięcych i stworzył smoczki, które – chociaż z nowymi technologiami nie mają nic wspólnego – zostawiły konkurencję daleko w tyle.

Smoczki Philips Avent spełniają wszystkie wymogi – czyli nie zawierają szkodliwego BPA, posiadają jednolitą konstrukcję i są wykonane z silikonu medycznego, który bez szkody dla smoczka można wyparzyć we wrzątku lub umyć w zmywarce do naczyń! Dodatkowo są śliczne, a w trakcie ich używania maluchy wyglądają po prostu uroczo!

Więcej zabawek i akcesoriów dla dzieci znajdziecie w sklepie internetowym https://dzidziszop.pl/.

Na co zwrócić uwagę, wybierając smoczek dla dziecka?
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something