Głośniki komputerowe

Jakość dźwięku w laptopie – głośniki, słuchawki oraz głośniki bezprzewodowe

O ileż trudniejsze i smutniejsze byłoby życie bez laptopów! Przenośne komputery zrewolucjonizowały tak wiele dziedzin życia, że prawdopodobnie nawet ich twórcy się tego nie spodziewali! Dzięki laptopom możemy pracować z każdego miejsca na ziemi, oglądać seriale podczas kąpieli, robić notatki – lub grać w gry – podczas wykładów na uczelni… Dodatkowo laptopy są coraz szybsze, mają coraz więcej pamięci, lepszą kartę graficzną i w sumie jedyną rzeczą, która wciąż nie jest w wystarczającym stopniu zadowalająca w ich przypadku, to dźwięk.

    1. Słuchawki do pracy przy komputerze

Niestety, głośniki montowane w laptopach wciąż pozostawiają swoją jakością dźwięku sporo do życzenia. Dlatego wielu posiadaczy przenośnych komputerów decyduje się na zakup dodatkowego, lepszego pod względem możliwości sprzętu. Dobrym pomysłem, zwłaszcza, jeśli często zdarza się nam pracować przy komputerze w pomieszczeniu pełnym innych osób, są odpowiednio dobrane słuchawki. Optymalnym wyborem są duże słuchawki nauszne.

Konstrukcja powinna być przy tym lekka, a całość – dobrze tłumić odgłosy z otoczenia oraz nie przepuszczać dźwięków na zewnątrz. Dzięki temu stosunkowo taniemu rozwiązaniu – chociaż pamiętajmy, że na rynku istnieją modele słuchawek za nawet kilka tysięcy złotych – możemy cieszyć się dobrej jakości muzyką, a przy tym nie narażać sąsiadom czy współpracownikom. Wbrew pozorom słuchawki sprawdzają się również wtedy, kiedy mamy do swojej dyspozycji całe pomieszczenie lub mieszkanie! Dzięki temu, że tego rodzaju sprzęt doskonale tłumi wszelkie niepożądane efekty dźwiękowe z zewnątrz możemy lepiej skupić się na wykonywanym zadaniu i pracować bardziej wydajnie! Minusem tej sytuacji może być konieczność częstych wizyt na poczcie spowodowanych ignorowaniem pukania listonosza, ale w końcu spacery w pracy siedzącej są jak najbardziej wskazane.

    1. Różne rodzaje głośników

Dla tych, którzy nie lubią słuchawek lub po prostu chcą używać laptopa również zamiast telewizora czy wieży grającej odpowiednim rozwiązaniem będą oczywiście Głosniki airplay i bluetooth. Pytanie tylko, jakie głośniki wybrać? Zwykłe przenośne głośniki do laptopa możemy kupić już za kilkanaście złotych, ale raczej nie spełnią one naszych oczekiwań.

Dobrym i praktycznym rozwiązaniem są głośniki bezprzewodowe typu bluetooth lub AirPlay, jednak musimy pamiętać, że, podobnie jak laptop, są one urządzeniami przenośnymi, więc jakość dobywających się z nich dźwięków może również okazać się niezadowalająca. Warto jednak mieć taki głośnik na podorędziu, ponieważ świetnie sprawdza się w sytuacjach kiedy priorytetem jest dobry bit, a nie czystość sopranów czy głębia basów. Idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli korzystamy z laptopa bardziej stacjonarnie, są głośniki typu 2.0, czyli wyposażone w dwa nadajniki.

Głośniki typu 2.0 to nic innego, jak tradycyjne podwójne głośniki, które możemy ustawić na biurku. Fakt, że występują parami, umożliwia nam uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego. Warto zwrócić zwłaszcza uwagę na głośniki multimedialne 2.0 marki Philips, które właściwie w niczym nie ustępują tradycyjnym głośnikom analogowym. No i świetnie się prezentują!

Podsumowując – jeżeli zależy nam na naprawdę dobrej jakości dźwięku, najlepiej sprawdzą się słuchawki lub tradycyjne głośniki komputerowe. Nie warto jednak zamykać się na nowe, przenośne technologie, czyli głośniki bezprzewodowe, tym bardziej, że z roku na rok ich cena spada, a standard parametrów rośnie! Więcej informacji na temat wszystkich tych urządzeń na stronie philips.pl.

Philips SoundShooter posiada wbudowany głośnik, który może służyć jako zestaw głośnomówiący

Jakość dźwięku w laptopie – głośniki, słuchawki oraz głośniki bezprzewodowe
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something