Głośnik przenośny dla podróżnika

Głośnik bezprzewodowy dla miłośnika podróży

Głośniki bezprzewodowe można nazwać obecnie najgorętszym trendem technologicznym. Lekkie, dające przyzwoity dźwięk oraz, co najważniejsze, działające na akumulatory, stały się nieodłącznym elementem wakacyjnych wypraw, grilli i wypadów ze znajomymi na plażę. Niestety, niektóre głośniki nie przeżyły wakacji. Dlaczego? Wbrew pozorom absolutnie nie jest to wina producentów i wszechobecnej chińszczyzny! Po prostu często kupując głośnik przenośny
kierujemy się marką i jego designerskim wyglądem, zapominając o tym, żeby dobrać głośnik do naszych potrzeb!

Czego nie lubią głośniki

I tak na przykład głośnik bezprzewodowy wyposażone w różnokolorowe ledowe światełka świetnie sprawdzi się podczas imprezy w ogródku lub innym suchym i przyjaznym elektronice miejscu, ale może nie wytrzymać grilla nad jeziorem lub szalonej imprezy na plaży, gdzie narażony jest na zetknięcie z piaskiem i wodą. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli szukamy głośnika „podróżnego”? Oto kilka kryteriów, którymi powinniśmy kierować się podczas zakupów!

Kryteria wyboru głośnika

  1. Nasz głośnik powinien być odporny na brutalne traktowanie, a także wszelkiego rodzaju pyły i ciecze, tak żeby mógł dzielnie znieść wszystkie niewygody podróży, a także traktowanie bagażu przez obsługę lotniska. Najlepszym rozwiązaniem będzie głośnik ze wzmacnianą konstrukcją, zaprojektowany z myślą o technologicznych nomadach.
  2. Warto wybierać głośniki, które nie zajmują zbyt dużo miejsca, jak na przykład BT25B/00 marki Philips. Z takim maluchem z pewnością nie przekroczymy limitu bagażowego, nie będziemy musieli wybierać pomiędzy głośnikiem a śpiworem, oraz bez problemu przewieziemy go nawet w podręcznym!
  3. Wytrzymały akumulator – to absolutnie obowiązkowy wymóg w przypadku głośników podróżnych! Dlatego szukając idealnego sprzętu, warto zwracać uwagę na modele wyposażone w Bluetooth 4.0 (oczywiście pod warunkiem, że są kompatybilne z resztą sprzętu…), który jest znacznie bardziej energooszczędny niż wersja 3.0.
  4. Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest głośnik połączony z bankiem energii. Dzięki temu rozwiązaniu głośnik może zasilić nasz telefon lub laptop, ewentualnie stać się swego rodzaju – połowicznym oczywiście – perpetuum mobile.
  5. Dodatkowym i przydatnym wyposażeniem głośnika będzie karabińczyk lub innego rodzaju zawieszka, dzięki której przypniemy nasz skarb na przykład do paska spodni lub plecaka.
  6. No i, jak to mówią anglofoni, „last but not least” – kolor! Lepiej wybierać głośniki w mocnych, fluorescencyjnych barwach, dzięki którym zgubienie ich będzie praktycznie niemożliwe!

Tak dopasowany do naszych potrzeb głośnikiem z pewnością będzie nam służył przez długi czas i umilał nam podróżowanie czy spotkania ze znajomymi muzyką bez żadnych problemów! A jeśli chodzi o nasze typy – z głośników podróżnych nam najbardziej przypadł do gustu wspomniany już BT25B/00 marki Philips. Mały, wytrzymały, dający doskonałej jakości dźwięk oraz dostępny w wielu wersjach kolorystycznych niemal idealnie wpisuje się w wymagania, które powinien spełniać głośnik każdego miłośnika aktywnego wypoczynku! Więcej informacji na jego temat znajdziesz na stronie producenta philips.pl.

Głośnik przenośny

Głośnik bezprzewodowy dla miłośnika podróży
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something