Dzięki głośnikom bezprzewodowym możemy zapomnieć o plątaninie kabli.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w głośniki bezprzewodowe?

Głośniki bezprzewodowe – co to takiego?

Zestawy głośników bezprzewodowych cieszą się coraz większą popularnością, lecz wciąż spora część z nas decyduje się na kupno ich klasycznej, „okablowanej” wersji. Związane jest to z faktem, że jeszcze do niedawna urządzenia opierające strumieniowanie dźwięku o Bluetooth miały nie za dobrą jakość audio, a co więcej – ich użytkownicy nierzadko borykali się ze zrywaną transmisją. Na szczęście, dostępne obecnie na rynku sprzęty są w stanie spełnić wymagania nawet największego melomana.

Warto zdawać tu sobie sprawę z faktu, że głośnik Bluetooth będzie nieco droższy od identycznego urządzenia, lecz podłączanego bezprzewodowo. Jest to jednak opłacalna inwestycja. Do jego zalet, poza brakiem kabli, zaliczyć można tu także możliwość łączenia z różnymi urządzeniami takimi, jak chociażby komputer czy smartfon.

Warto zaopatrzyć się w głośnik wyposażony w czytnik NFC.

Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w sprzęt wyposażony w czytnik NFC. Gadżet ten, mimo że nie pozwala na strumieniowe przesyłanie dźwięku, znacząco ułatwia parowanie ze sobą urządzeń. Wystarczy, że przysuniemy nasz smartfon do wspominanego czytnika, a oba sprzęty natychmiast połączą się.

Wysokiej jakości zestaw posiadać powinien także możliwość łączenia się ze sprzętem przewodowym.

Inna, równie przydatna funkcja, to głośnik bezprzewodowy wyposażony we wbudowane radio FM.

Ciekawym przykładem takiego urządzenia jest głośnik BT6000W/12. Posiada on dwa przetworniki neodymowe o przekątnej 1,5 cala, które gwarantują czyste, zrównoważone i naturalne brzmienie, a dwie przeciwległe membrany pasywnie poszerzają i wzmacniają basy. Przednie oraz tylne przetworniki pełnozakresowe w równomierny sposób emitują dźwięk w promieniu 360 stopni, co gwarantuje identyczną jakość bez względu na kierunek ustawienia sprzętu. Warto tu także wspomnieć o zaawansowanej technologii przetwarzania dźwięku, która przetwarza jego reprodukcję w taki sposób, że każda nuta brzmi krystalicznie czysto. Optymalizuje ona wydajność niewielkich głośników gwarantując mocny dźwięk bez żadnych zniekształceń. Wodoodporna konstrukcja pozwala na korzystanie ze sprzętu nawet w wilgotnym czy deszczowym środowisku. Opisywane urządzenie jest zgodne z wyjątkowo rygorystycznymi normami IPX4, co znaczy, że jego wewnętrzne komponenty zostały w pełni zabezpieczone przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Co ciekawe, dzięki wbudowanemu mikrofonowi, głośnik ten pełnić może także funkcję zestawu głośnomówiącego. W momencie nadejścia połączenia przychodzącego muzyka jest natychmiastowo wstrzymywana, a my możemy bez przeszkód prowadzić rozmowę.

Więcej wysokiej jakości głośników bezprzewodowych znajdziemy na stronie: https://www.philips.pl

Transmitery

Z ulubionych utworów bez pomocy kabli cieszyć możemy się nie tylko przy użyciu bezprzewodowego zestawu głośników. Jeżeli jesteśmy posiadaczami klasycznej ich wersji, istnieje możliwość przerobienia ich na bezprzewodowe. W tym celu należy zaopatrzyć się w transmiter, czyli urządzenie o kształcie małego pudełka z wejściem na wtyczkę mini-jack. Umożliwia to podłączenie głośników i emitowanie dźwięku z innego urządzenia wyposażonego na przykład w Bluetooth.

To jednak nie jedyna technologia wykorzystywana przez transmitery. Spotkać można się bowiem także z urządzeniami przesyłającymi dźwięk przy pomocy fal radiowych FM. Niestety, są one znacznie bardziej kłopotliwe w użytkowaniu, a oferowana przez nich jakość dźwięku – znacznie niższa.

 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w głośniki bezprzewodowe?
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something