Philips izzy BM50B/10

Czym kierować się wybierając bezprzewodowy zestaw muzyczny?

Bezprzewodowy zestaw muzyczny to od wielu lat jeden z podstawowych sprzętów pozwalających na słuchanie muzyki w domowym zaciszu. Dostępne obecnie na rynku urządzenia w niczym nie przypominają jednak tych, które cieszyły się ogromną popularnością jeszcze kilka lat temu. Więcej informacji na ten temat – poniżej.

Kluczowe parametry

Jedną z kwestii, którą należy wziąć pod uwagę kupując bezprzewodowy zestaw muzyczny jest jego moc podana w watach osobno dla każdej kolumny. Im jest ona wyższa, tym głośniejszy, czystszy i w większym stopniu pozbawiony zakłóceń dźwięk jesteśmy w stanie uzyskać. Parametr ten dobiera się w odniesieniu do wielkości pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Panuje tu zasada, że im jest ono większe, tym większą moc powinna mieć wieża.

Ważne są także obsługiwane standardy zapisu dźwięku. CD Audio to obecnie standard spotykany w każdym urządzeniu. Przed zakupem upewnijmy się, że wybrany przez nas model obsługuje również MPE oraz WMA. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup wieży z odtwarzaczem DVD lub Blu-Ray, sprawdźmy jakie standardy obrazu odczytuje.

Przy zakupie pod uwagę wziąć powinno się również regulację dźwięku. Gdy zależy nam na uzyskaniu wrażenia jest uprzestrzennienia, zaopatrzyć powinniśmy się w zestaw wyposażony w system dźwięku przestrzennego. Dzięki temu, bez względu na to, czy słuchamy płyty CD czy radia, jest on przetwarzany w taki sposób, by wiernie oddawać taki efekt.

Poniżej ciekawy przykład nowoczesnego bezprzewodowego zestawu muzycznego marki Philips.

Philips izzy BM50B/10

Urządzenie to wyposażone jest w izzylink – bezprzewodową technologię korzystającą ze standardu IEEE 802.11n w celu umożliwienia łączenia wielu głośników przy pomocy sieci bezprzewodowej. Pozwala ona na łączenie do pięciu głośników bez konieczności użycia routera, hasła Wi-Fi czy urządzenia mobilnego ze stosowną aplikacją. Przy pomocy jednego przycisku możliwe staje się tu przełączanie każdego z głośników pomiędzy trybem pracy indywidualnej lub grupowym pozwalającym na odtwarzanie muzyki w kilku pomieszczeniach na raz. W każdej grupie izzylink, dowolny głośnik pełnić może funkcję głośnika głównego i przesyłać strumieniowo muzykę do pozostałych urządzeń. Chcąc go zmienić, wystarczy, że wciśniemy przycisk Bluetooth, a natychmiastowo rozpocznie się przesyłanie muzyki. Pozostałe głośniki rozpoczną równoczesne odtwarzanie przesyłanego utworu.

Ciekawie prezentuje się tu także funkcja Multipair pozwalająca na sparowanie dwóch inteligentnych urządzeń jednocześnie, w celu strumieniowego przesyłania muzyki z dowolnego urządzenia bez konieczności przerywania połączenia i ponownego jego nawiązywania. By otworzyć utwór w innym urządzeniu, wystarczy, że wstrzymamy jego odtwarzanie na pierwszym sprzęcie, a następnie odtworzymy wybrany utwór na drugim. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się podczas różnego rodzaju imprez.

Opisywany zestaw muzyczny wyposażony jest również w funkcję cyfrowej korekcji dźwięku, która oferuje wybór wstępnie zaprogramowanych ustawień korektora. Umożliwiają one zoptymalizowanie zakresów częstotliwości dla różnych stylów muzycznych. Każdy z nich wykorzystuje technologię korekcji graficznej w celu automatycznego dostrojenia balansu dźwięku i uwydatnienia jego częstotliwości mających kluczowe znaczenie w danym stylu.

Przydatne okazać może się również cyfrowe strojenie z pamięcią stacji. Tutaj wystarczy, że znajdziemy żądaną stację radiową, a następnie naciśniemy i przytrzymamy przycisk programowania. Dzięki tej funkcji możemy uzyskać do nich szybki dostęp bez konieczności ręcznego strojenia.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.philips.pl/

Oceń wpis

Say Something