Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy to podstawa

Automatyczne ekspresy do kawy – jak wybrać?

Ci z nas, którzy bez kawy nie wyobrażają sobie życia, wiedzą, że kawa rozpuszczalna, a kawa z dobrego ekspresu to dwie zupełnie inne rzeczy. Dobra kawa może poprawić nam dzień, a do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Jak go wybrać? Czym się kierować przy jego zakupie? Co jest najważniejsze? Podpowiadamy i pomagamy wybrać ten odpowiedni model.

Najważniejsze parametry

Kupując ekspres do kawy, trzeba przede wszystkim zastanowić się, do czego on nam będzie potrzebny, jaką kawę lubimy i jak często będziemy korzystać z tego sprzętu. Od tego zależy, jaki rodzaj ekspresu wybierzemy. Na rynku dostępne są różne modele. Dla tych osób, które nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, ale są w ciągłym ruchu, bardzo dobrym rozwiązaniem są ekspresy automatyczne, które wszystko zrobią za nas. Tego typu modele mają wbudowany młynek do mielenia kawy, regulowany stopniowo, boiler oraz spieniacz do mleka. Umożliwiają parzenie wielu rodzajów kawy oraz, co ważne, są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Niektóre modele mają również wbudowany cyfrowy wyświetlacz oraz funkcję samooczyszczenia, która niezmiernie ułatwia użytkowanie takiego sprzętu.

 

Przegląd marek

Na rynku jest bardzo duży wybór różnorodnych marek i modeli. Wachlarz cenowy jest również szeroki. Tak naprawdę tego typu ekspres można kupić zarówno za 400 zł, jak i za 20 000 zł. Pamiętajmy jednak o tym, że nie ma co przesadzać – ani w jedną ani w drugą stronę. Jakiego rodzaju ekspresy oferują nam najbardziej znane marki?

 

  1. Ekspresy automatyczne Philips – marka Philips daje nam szeroki wybór Ekspres automatyczny zrobi za nas wszystkotego rodzaju ekspresów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od modelu, znajdziemy tam: 5-stopniowy regulowany, ceramiczny młynek, który nie tylko w odpowiedni sposób zmieli nam kawę (najdrobniejsze ustawienie pozwala uzyskać prawdziwe espresso, a najgrubsze — łagodniejszą kawę, zależnie od preferencji), ale również wyeliminuje smak przypalonej kawy, ponieważ ceramika nie przegrzewa ziaren. Takie modele jak: 3100 i 4000 series posiadają również zintegrowany dzbanek i spieniacz do mleka, co jest dużym ułatwieniem. Ekspresy Philips umożliwiają również parzenie nawet do 8 rodzajów kaw. Ponadto mają bardzo prosty i ładny interfejs, a niektóre modele posiadają funkcję zapamiętywania ustawień oraz funkcję wyboru temperatury, czasu parzenia i mocy.

Cena: od 1400 do 1950 zł

 

  1. Ekspresy automatyczne marki Siemens – to, co wyróżnia te urządzenia to przede wszystkim nowoczesny design. Firma Siemens ma w swojej ofercie różne modele – EQ.5, EQ.6, EQ. 8 i EQ. 9. Czym się charakteryzują? Ceramiczny młynek (jak widać to już standard), regulacja temperatury, zintegrowany system spieniania mleka, funkcje czyszczenia.

Cena: od 2200 do 6000 zł

 

  1. Ekspresy automatyczne marki De’Longhi – jest to znana i lubiana marka. Niestety kosztuje. Podobnie jak w przypadku marki Philips, ma szeroką ofertę ekspresów. Ich zaletą jest to, że są dość kompaktowe. Posiadają nowy system spieniania mleka „LatteCrema” z praktycznym dzbankiem na mleko oraz dodatkową dyszą do manualnego spieniania mleka. Niektóre modele mają aż 13-stopniową regulację mielenia oraz funkcję podgrzewania filiżanek. Są łatwe w użyciu i mają funkcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania.

Cena: od 2500 do 4000 zł.

  1. Ekspresy automatyczne marki Saeco – jest to chyba jedna z najbardziej znanych marek, jeżeli chodzi o parzenie kawy. Należy do firmy Philips, o której wyżej już było wspomniane. Nazwa Saeco mówi sama za siebie. Co oferują ekspresy tej marki? Parzenie 11 rodzajów kawy, zintegrowaną karafkę do spieniania mleka, ceramiczny młynek z 10-stopniową regulacją mielenia oraz łatwą konserwację dzięki funkcjom samooczyszczenia.

Cena: 2000-3500 zł

Przy zakupie takiego sprzętu nie powinniśmy kierować się jedynie ceną, ale przede wszystkim jakością. Jest to poważny wydatek i dobrze, aby był on dokładnie przemyślany. Lepiej jest dołożyć do takiego sprzętu i mieć pewność, że będzie nam służył wystarczająco długo niż skusić się na najtańszy model, który więcej czasu spędzi w serwisie aniżeli u nas w kuchni. To, który model wybierzemy, zależy od naszych potrzeb. Marka Philips kusi dobrą ceną, wysoką jakością i dobrymi parametrami produktu.

Automatyczne ekspresy do kawy – jak wybrać?
5 (100%) 2 votes

Say Something