Wieża od mikrowieży różni się wielkością

Czy da się kupić dobrą miniwieżę za mniej niż 500 złotych?

Miniwieża to odpowiedź producentów na potrzeby klientów, którym marzy się słuchanie dobrej jakości muzyki, ale z jakich względów – czy to przez metraż, czy stan konta – nie mogą pozwolić sobie na zakup pełnowymiarowego urządzenia. Innowacyjność miniwieży polega na tym, że zarówno wzmacniacz jak i mikrofon znajdują się w jednej obudowie, dzięki czemu efekt końcowy jest niezwykle kompaktowy. A jak to wygląda cenowo? Bardzo różnie!

Za miniwieżę możemy zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najtańsze modele z pierwszej ręki są dostępne już od około 200 złotych! Przy takich przedziałach cenowych znalezienie czegoś o rozsądnych parametrach w kwocie nie przekraczającej 500 złotych wydaje się bardzo prawdopodobne!

Najlepsze miniwieże do 500 zł

Philips MCM 2150/12 – producent określa ją wręcz mianem „mikrowieży”. Jak na takie maleństwo, miniwieza hi-fi marki Philips ma więcej niż zadowalającą moc wyjściową 70W. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w system Bass Reflex, który poprawia brzmienie niskich dźwięków, co sprawia, że MCM 2160/12 nie cierpi na bolączkę większości tego rodzaju urządzeń, czyli miernej jakości basy. Za jakość dźwięku odpowiada również cyfrowe strojenie do wieży do gatunków muzycznych. Oprócz tego do naszej dyspozycji mamy również cyfrowe strojenie z pamięcią stacji, dzięki czemu możemy szybko i bez problemu znaleźć nasze ulubione stacje radiowe. Miniwieża odtwarza formaty MP3-CD, CD i CD-R/RW z płyt oraz posiada wejście audio i wejście USB. Koszt urządzenia wynosi ok. 440 zł.

LG CM4330 – to bardzo ciekawa propozycja, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie nietuzinkowy design urządzenia. Oryginalna, czarno-czerwona obudowa z pewnością sprawdzi się w pokoju miłośnika stylu oldschool. Wieża zdecydowanie wyróżnia się mocą dźwięku, która wynosi aż 180W. Dodatkowo posiada złącze AUX oraz możliwość podłączenia iPoda i oczywiście odtwarza wszystkie standardowe pliki, takie jak MP3 i WMA. Do wieży dołączono również pilot. Urządzenie odbiera również radio. Koszt wieży wynosi ok. 500 zł.

Blaupunkt SM30BT – to również bardzo ciekawa propozycja. Przede wszystkim, podobnie jak mikrowieża Philips, Blaupunkt również posiada technologię poprawiającą jakość dźwięku i dostrajającą częstotliwość urządzenia do rodzaju odtwarzanego utworu. Oprócz tego Balupunkt został wyposażony we wszystkie niezbędne wejścia i złącza, w tym jako jedyne z prezentowanych urządzeń posiada możliwość łączenia się ze sprzętem przy użyciu technologii bezprzewodowej Bluetooth. Miniwieża posiada również możliwość zapamiętania aż czterdziestu stacji radiowych oraz specjalną funkcję LOUDNESS, która poprawia jakość zarówno wysokich, jak i niskich dźwięków. W regularnej sprzedaży za miniwieżę Balupunkt zapłacimy ok. 480 zł.

Dobry sprzęt grający za 500 zł – jak to możliwe?

Niektórzy wciąż mogą dziwić się, jak to możliwe, że na rynku bez większego problemu można znaleźć dobry sprzęt grający za mniej niż 500 zł. Odpowiedź jest prosta – technologia idzie do przodu, a to, co jeszcze wczoraj było innowacją dziś jest standardem. Dodatkowo producenci dążą do miniaturyzacji i uniwersalizacji przynajmniej części swoich wyrobów, dzięki czemu my jako klienci możemy cieszyć się sprzętem o coraz większych możliwościach w coraz niższych cenach.

Nasz ranking jasno pokazuje, że bez problemu można połączyć niską cenę oraz jakość. Widać to zwłaszcza w urządzeniu Philipsa, które pomimo niewielkich gabarytów w niczym nie ustępuje większym i nieco droższym modelom tych samych urządzeń innych producentów. Osoby zainteresowane mikrowieżą Philips więcej informacji na jej temat znajdą na stronie philips.pl.

Miniwieża świetnie sprawdzi się we wnętrzach o niewielkim metrażu.

Czy da się kupić dobrą miniwieżę za mniej niż 500 złotych?
5 (100%) 1 vote[s]

Say Something